Mamy to wreszcie …

Roboty szły pełną parą

Na głównym skrzyżowaniu w Gałkówku pojawiła się nareszcie sygnalizacja świetlna. Przy okazji zaaranżowano przejścia dla pieszych. Powiało trochę metropolią. Mamy nadzieję, że sygnalizacja zostanie uruchomiona zanim tunel będzie gotowy, w każdym razie – byłoby miło. Jadąc od strony Justynowa nad jezdnią widać dwa sygnalizatory – jeden chyba dla lewo-skrętu, choć przy braku odpowiedniego pasa, nie bardzo widać sens takiego rozwiązania.

Roboty budowlane trwały krótko, a w końcówce były bardzo intensywne. Nie przeszkadzał nawet mróz i śnieg, które „pomagają” w osiągnięciu dobrej jakości podbudowy. Myślę, że okres 2 do 5 miesięcy, wystarczy do jej oceny. Pierwsze oznaki są już widoczne.

Co by nie mówić, skrzyżowanie będzie bezpieczniejsze. Skończy się dla kierowców jadących od kolei, stresujące wypatrywanie pojazdów nadjeżdżających z prawej strony.

Komentarze do

  1. cyt Skończy się dla kierowców jadących od kolei, stresujące wypatrywanie pojazdów nadjeżdżających z prawej strony… a znak ustąp pierwszeństwa zostanie zlikwidowany ? , bo nie wyobrazam sobie sytuacji na tej drodze gdy sygnalizacja ulegnie awarii

    1. Zobaczymy po uruchomieniu sygnalizacji. W zasadzie nawet bez znaku działa reguła pierwszeństwa dla nadjeżdżającego z prawej strony. No ale znak to znak, nakazuje właściwe zachowanie, gdy reguła zostaje zapomniana.
      Pozdrawiam serdecznie

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *