Swąd Lutra na Piotrkowskiej 265

…. sączy się dyskretnie za sprawą dzierżącego władzę w Archidiecezji Łódzkiej. Jak podaje PAP 26.10.2022, i za nim „Gość.pl” – nasz Abp stwierdził cyt. „ nie ma uzasadnienia, by kobiety nie pełniły posługi katechisty, akolity i nadzwyczajnego szafarza. Dodał, że nie ma żadnych uzasadnień ku temu, by kobieta nie pełniła tych posług – poza kulturowymi”. Znaczy się panie … żeby nie ta seksistowsko-kulturowa fobia polskich katolików, już dawno kobiety „kręciłyby się” przy ołtarzu. Można by zapytać: jeśli nie ma uzasadnienia dla nieobecności kobiet w posłudze, to jakież jest uzasadnienie dla ich obecności?

Czy uzasadniał to w swojej nauce nasz Zbawiciel? A może Apostołowie to zalecali? Otóż nic z tych rzeczy. Autorytetem w tej materii dla Arcybiskupa jest czeski duchowny ks. Dr Tomas Halik.

Logika wywodów ks. Halika powala na kolana – ale proszę to samemu ocenić – patrz Gość.pl . Trochę mniej entuzjazmu w obliczu proponowanej rewolucji prezentuje inny polski biskup Jan Paweł Lenga – patrz materiał na YT

I bądź tu mądry. Kto ma rację?

Komentarze do

    1. Po ekscesach we wrześniu na “Arenie młodych” i zdecydowanie negatywnym odbiorze tego wydarzenia, myślałem, że to koniec modernistycznych nowinek ze strony abp-a. Niestety, myliłem się.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *