Nasza mistrzyni Polski

Anastazja Szot, rocznik 2004, mieszkanka Gałkowa Dużego. Tytuł mistrzyni Polski seniorek w hokeju na trawie, zdobyła razem ze swoją drużyną KS Hokej Brzeziny. Po zwycięstwie w dwumeczu z drużyną Politechniki Poznań – (2:1) w Brzezinach i (1:1) w Poznaniu, tytuł mistrzyń powędrował ponownie do Brzezin, a jeden ze złotych krążków przyjechał z Anastazją do nas.

Anastazja – 6-cio letnia Nastka  – w 2010 roku marzyła jeszcze o grze w piłkę nożną. W tym czasie okazało się to jednak nie bardzo możliwe. Duch sportowy jednak nie gasł i za namową znajomych mamy, Nastka rozpoczęła treningi w dyscyplinie dla wielu nieco egzotycznej – to jest w hokeju na trawie.

Klub Start Brzeziny, gdzie trafiła, nie stawiał sztywnych barier wiekowych, więc pierwszoklasistka mogła rozpocząć swoje treningi. Po 2-3 latach grała już w drużynie młodzików, a później w juniorkach młodszych. W 2018 ma udział w prestiżowym zwycięstwie drużyny z Brzezin, na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Siemianowicach. Rok 2019 to przeskok do kategorii wiekowej – juniorki starsze. Będąc w tej grupie wiekowej Anastazja mogła już występować z seniorkami i jako jedna z kluczowych zawodniczek zespołu, zdobyła w tym roku tytuł mistrzyni Polski.

Najbliższe plany Anastazji to studia, które trzeba będzie pogodzić z występami sportowymi. Łatwe to z pewnością nie będzie, więc życzymy naszej mistrzyni powodzenia na obu polach.